Podglądania powstają jako najlepszy sposób wypełnienia wolnego czasu. Sprawdzę, czy pisanie o filmach może przynieść tyle samo radości, co oglądanie ich. W polityce, a więc w tym, co studiuję nie znajduję nic z filmowego charakteru. Oczywiście poza abstrakcyjnością i paskudnymi charakterami.

sobota, 30 marca 2013

Wielka Sobota z pilotem w ręku (w ostateczności!)

   Telewizja oferuje nam w te Święta kilka bardzo ciekawych rzeczy. Wciąż jednak nie zapominajmy, że najpiękniej będzie, gdy wspólne chwile spędzimy nie przed telewizorem, a na spacerze, rozmowie przy wspólnym stole, czy nawet na grze w Chińczyka. Radość sama w sobie! W ten czas, filmy mają być tylko miłym dodatkiem, choć wiadomo - kiedy znajdziemy lepszy czas na nadrabianie zaległości?

Wielka Sobota (30 marca): 

www.tv.wp.pl
1. TVN Siedem godz. 19.30 - Gwiezdny pył (reż. Matthew Vaughn, 2007)

  Moim zdaniem najpiękniejsza współczesna baśń!

Tristan (Charlie Cox) mieszka w małej wiosce Mur. Zakochany w pięknej Victorii (Sienna Miller), obiecuje przynieść ukochanej gwiazdę, która na jego oczach spadła z nieba. Przedostaje się do Krainy Czarów, z której nie wrócił żaden śmiertelnik. W fantastycznym kraju zamieszkałym przez wróżki i elfy młodzieniec odnajduje Yvaine (Claire Danes), gwiazdę, która ma kobiecą postać. Okazuje się, że jest ona obiektem pożądania spragnionych władzy synów króla oraz złej czarownicy, Lamii (Michelle Pfeifer). www.tv.wp.pl

www.tv.wp.pl
2. TV 4 godz. 20.00 - Pani Doubtfire (reż. Chris Columbus, 1993)

  Choć znamy ten film już praktycznie na pamięć, wciąż będzie nas śmieszył tak samo jak za ostatnim, 56 razem.   

Daniel Hillard (Robin Williams) po czternastu latach małżeństwa zostaje porzucony przez żonę, Mirandę(Sally Field). Pomimo rozwodu usiłuje zachować jednak bliski kontakt z trójką dzieci, ale bez powodzenia. Decyzją sądu może widywać się z pociechami tylko raz w tygodniu. Wykorzystuje więc fakt, że była małżonka poszukuje gosposi, wciela się w postać pochodzącej ze Szkocji 60-letniej pani Doubtfire i oferuje Mirandzie swoje usługi. Zdobycie posady to początek batalii o odzyskanie rodziny.
www.tv.wp.pl

www.film.com
3. Canal + Film godz. 20.15 - O północy w Paryżu (reż. Woody Allen, 2011)

  Kto nie widział, absolutnie powinien. Allen porusza w filmie temat tak oczywisty i obecny w naszym życiu, że sami w końcu zaczynamy marzyć o czasach, w których żyłoby się nam o niebo lepiej.

Scenarzysta Gil Pender (Owen Wilson) wyjeżdża do Paryża wraz z narzeczoną Inez (Rachel McAdams) i jej rodzicami. Pewnego wieczoru pijany Pender gubi się w paryskich zaułkach. Nocna włóczęga w magiczny sposób zamienia się w podróż w czasie do lat 20. XX wieku. Scenarzysta poznaje sławy epoki, m.in. Francisa Scotta Fitzgeralda i jego żonę, Ernesta Hemingwaya, Salvadora Dali i Pabla Picassa. Gil, zafascynowany kochanką malarza, Adrianą, uważa, że znalazł inspirację do napisania powieści. Inez, zaniepokojona nocnymi wędrówkami narzeczonego, postanawia poznać prawdę. www.tv.wp.pl


www.tv.wp.pl
4.  TVN godz. 21.40 - Znów mam 17 lat (reż. Burr Steers, 2009)

  Nikt nigdy nie chce zabrać się za ten film, bo występuje w nim Zac Efron. Z ręką na sercu przyznaję, że kocham ten film i przekonuję do niego każdego, kto jeszcze do tej pory użera się z uprzedzeniami do niego. Jest lekki, zabawny (przede wszystkim dzięki postaci przyszywanego ojca głównego bohatera) i prosty w odbiorze! 

Mike O'Donnell (Matthew Perry) jest sfrustrowanym mężczyzną w średnim wieku. Jego małżeństwo przeżywa kryzys, nie potrafi on nawiązać kontaktu z dorastającymi dziećmi, a praca nie daje mu satysfakcji. Coraz częściej żałuje decyzji, którą podjął w ostatniej klasie liceum - zamiast kontynuować karierę sportową, postanowił na stałe związać się z dziewczyną. Pewnego dnia ratując życie tajemniczemu mężczyźnie, wpada do rzeki. Po wypadku okazuje się, że znów ma siedemnaście lat. Mike postanawia wrócić do szkoły i na nowo pokierować życiem.
www.tv.wp.pl

www.tvp.info
5. Canal + Film HD - W ciemności (Agnieszka Holland, 2012)

  Jeden z najnowszych filmów Agnieszki Holland, który zaraz po premierze został obsypany wieloma nagrodami w kraju i za granicą. Trudny tematycznie, lecz z pewnością wart zobaczenia.

Leopold Socha jest kanalarzem (Robert Więckiewicz). W trakcie likwidacji lwowskiego getta mężczyzna spotyka poszukującą schronienia grupę Żydów. Socha zgadza się pomóc im ukryć się w kanałach za 500 złotych dziennie. Od tej chwili dogląda uciekinierów, narażając na niebezpieczeństwo siebie, żonę i córkę. Ma świadomość, że w każdej chwili może wpaść w ręce Niemców lub Ukraińców. Z czasem pieniądze i kosztowności się kończą, a Żydzi nadal pozostają w potrzebie. www.tv.wp.pl

www.tv.wp.pl
6. TVP 2 godz. 22.10 - Patrol (reż. Andrew Davis, 2006)

  Pamiętam, ze byłam na tym filmie 100 lat temu w kinie. Nie pamiętam, czy mi się on podobał, bo poszłam na niego z przyjaciółką tylko dla tego, że w zwiastunie usłyszałyśmy piosenkę zespołu Kasabian. Nie przypominam sobie jednak żebym w trakcie seansu wyszła z kina, więc koniec końców wszystko musiało się dobrze skończyć, a ja byłam zadowolona. 

Ben Randall (Kevin Costner), szanowany ratownik straży przybrzeżnej, przeżywa wewnętrzny kryzys po nieudanej akcji, podczas której stracił część załogi. W poczuciu winy rozważa zakończenie służby. Zamiast tego przyjmuje jednak propozycję poprowadzenia szkoleń w prestiżowej jednostce ratownictwa. Wiedzę popartą ogromnym doświadczeniem przekazuje młodym adeptom zawodu, stosując przy tym dość niekonwencjonalne metody. Wśród jego uczniów na pierwszy plan wysuwa się zdolny, aczkolwiek niezwykle arogancki i zarozumiały Jake Fischer (Ashton Kutcher).
www.tv.wp.pl

Jutro propozycje na Wielkanocną Niedzielę!Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...