Podglądania powstają jako najlepszy sposób wypełnienia wolnego czasu. Sprawdzę, czy pisanie o filmach może przynieść tyle samo radości, co oglądanie ich. W polityce, a więc w tym, co studiuję nie znajduję nic z filmowego charakteru. Oczywiście poza abstrakcyjnością i paskudnymi charakterami.

sobota, 25 lutego 2012

Wielki Mike
 
     Bohaterem niezwykłej fabuły jest tytułowy Mike, którego filmowa historia została oparta na faktach z życia jednego z najsłynniejszych gwiazd futbolu, Michaela Ohera. The Blind Side pokazuje drogę, którą musiał przejść Mike, zanim został jednym z najlepszych graczy tego amerykańskiego sportu. Osamotniony i wyalienowany, nie oczekuje wiele od życia. W pewnym momencie trafia jednak do jednej z lepszych stanowych szkół, gdzie odtąd jego losy powiążą się na zawsze z rodziną państwa Tuohy. Charyzmatyczna i wprost genialnie zagrana przez Sandrę Bullock mama, Leigh Anne przygarnia Mike'a pod swój dach. Początkowo nieufni wobec siebie, pozostają pod czujnym okiem otoczenia, dla którego dziwne jest adoptowanie przez białą rodzinę czarnoskórego chłopaka, którego przeszłość pozostawia wiele do życzenia. Leigh Anne, chcąc pomoc swojemu nowemu synowi,  zaszczepia w nim pasję do futbolu. O jego sukcesie, nie jest w stanie jednak zadecydować.
     Wielki Mike nie jest typowym filmem biograficznym. Świetnie skonstruowana fabuła nie pozwala nam się oderwać od ekranu. Wydaje się, że praktycznie każdy widz odnajdzie w nim coś dla siebie. Kobiety urzeknie wielkie serce i dobroć głównej bohaterki, w której rolę wcieliła się Sandra Bullock. Po obejrzeniu filmu, można by przysiąc, że urodziła się z takim właśnie zadziornym akcentem! Męska część widowni odnajdzie w filmie dawkę dobrego sportu, ciekawy zwrot akcji, a i zabawne dialogi oraz  zwroty, których mistrzem okaże się najmłodszy bohater Wielkiego Mike'a, S.J.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...