Podglądania powstają jako najlepszy sposób wypełnienia wolnego czasu. Sprawdzę, czy pisanie o filmach może przynieść tyle samo radości, co oglądanie ich. W polityce, a więc w tym, co studiuję nie znajduję nic z filmowego charakteru. Oczywiście poza abstrakcyjnością i paskudnymi charakterami.

wtorek, 28 lutego 2012

Wszystko, co dobre


Jeden z najbardziej zagadkowych filmów, jakie widziałam. Prawdopodobnie dlatego, że opiera się na prawdziwym życiu. Film opowiada historię głośnego kiedyś zaginięcia Katie Marks (Kirsten Dunst), która tuż przed niewyjaśnionym zdarzeniem poślubiła bogatego spadkobiercę nowojorskich nieruchomości, Davida Marksa. W jego rolę wciela się rozchwytywany i wielbiony przez tłumy dziewcząt na całym świecie Ryan Gosling. Reżyser podejmuje się próby klarownego wyjaśnienia mrocznych okoliczności, które towarzyszyły młodym małżonkom od samego początku.
Całość rozpoczyna się więc dość banalnie. Młody i bogaty David chce czym prędzej uwolnić się od swojej rodziny i od wszystkiego, co z nią związane. Jego ojciec bynajmniej, ma wobec niego inne plany. Niedługo później dowie się jednak, że pokrzyżować je ma zamiar piękna blondynka, która swoją świeżością i delikatnością całkowicie urzekła jego syna. Tuż po ślubie, oboje wyprowadzają się daleko od niechcianych krewnych. Co sprawia, że małżonkowie jednak wracają w rodzinne strony Dawida?Po dość zaskakującym powrocie Katie i David coraz bardziej oddalają się od siebie. Zaczynają żyć osobnym życiem i snuć rozbieżne plany. W ich relacje wtrąca się rodzina, dawna przyjaciółka Davida i mało znaczący znajomi. Katie prędko orientuje się, że jej mąż nie jest tym, za kogo go uważała. Rozpaczliwie próbuje ratować małżeństwo. Szaleństwo jednak niepostrzeżenie wkrada się do ich wygodnego życia. Kogo ogarnie najbardziej?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...