Podglądania powstają jako najlepszy sposób wypełnienia wolnego czasu. Sprawdzę, czy pisanie o filmach może przynieść tyle samo radości, co oglądanie ich. W polityce, a więc w tym, co studiuję nie znajduję nic z filmowego charakteru. Oczywiście poza abstrakcyjnością i paskudnymi charakterami.

niedziela, 15 kwietnia 2012

Nietykalni

Źródło: www.film.wp.pl
   Wspaniała komedia, która została oparta na historii, która wydarzyła się naprawdę. Francuscy reżyserowie Olivier Nakache i Eric Toledano zabierają widza we wspaniałą podróż do współczesnego Paryża, w którym spotyka się dwoje pozornie różnych ludzi.  Przez przypadek odnajdują największą przyjaźń swojego życia, a przy okazji dają się wciągnąć w wir zabawnych przygód, które nieprędko zapomną.

Driss (Omar Sy) jest czarnoskórym młodzieńcem, którego nie ima się praca. Non stop poszukuje sposobu na zarobek, do którego doprowadzi minimum wysiłku. Aby zdobyć status bezrobotnego i ziścić swoje marzenia o zasiłku potrzebuje tylko jednego, ostatniego podpisu pod dokumentem. Pełen pogody ducha i z workiem przezabawnych odzywek na każdą okazję wyrusza na ostatnią rozmowę o pracę. Niespodziewanie dostaje propozycję nie do odrzucenia.

www.film.wp.pl
Oferta pracy pochodzi od bogatego milionera, który uległ przed laty poważnemu wypadkowi. Sparaliżowany Philippe (François Cluzet) potrzebuje całodobowej opieki i poświęcenia. Pozornie zgryźliwy i nieprzyjemny bohater ulega urokowi Drissa, który na dzień dobry serwuje mu zabójczą dawkę humoru i pozytywnej energii. Postanawia zatrudnić chłopaka na okres próbny. Nie przypuszcza, że w niczym niedoświadczony lekkoduch zostanie jego najlepszym przyjacielem i pozwoli mu skosztować świata, który dotychczas znał tylko z opowiadań. Bohaterowie wyruszają w niezapomnianą podróż w głąb duszy drugiego człowieka, w poszukiwaniu upragnionego zrozumienia, pocieszenia i bliskości.

Nietykalni to film, na którego w przerwie pomiędzy niezatapialnym Titanicem w 3D, a całą resztą proponowanych teraz obrazów kinowych należy się wybrać. Jest historią o prawdziwej przyjaźni, która połączyła ludzi z dwóch różnych światów. Oboje uczą się siebie nawzajem, eksperymentują, korzystają z życia, a przy tym bawią widza do rozpuku. Do głębi poruszający, nieprawdopodobnie zabawny i doceniony przez widzów, którzy już mieli szansę się na niego wybrać. Niebanalny.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...