Podglądania powstają jako najlepszy sposób wypełnienia wolnego czasu. Sprawdzę, czy pisanie o filmach może przynieść tyle samo radości, co oglądanie ich. W polityce, a więc w tym, co studiuję nie znajduję nic z filmowego charakteru. Oczywiście poza abstrakcyjnością i paskudnymi charakterami.

czwartek, 14 lutego 2013

I love you, I love you!

    Nienawidzimy ich lub z utęsknieniem wyczekujemy aż nadejdą. Wyśmiewamy zakochanych albo od miesięcy przystrajamy sypialnię serduszkami i aniołkami. Prychamy z pogardą na szczenięce zaloty lub sami rzucamy się w wir szaleńczej miłości. W końcu na wierzch wychodzą nam oczy od widoku czerwonego, różowego, białego, misiastego i słonikowego albo 14 lutego ubieramy się w te kolory dla ukochanego od stóp do głów. Dziś dajemy zatem upust wszystkim tym emocjom, bo w końcu nadeszło święto świąt! Walentynki!

A zatem poniżej very best of the bests, czyli top 10 na gorący, pełen uniesień wieczór!
M. Ryan, B. Crystal

10.  Kiedy Harry poznał Sally (reż. Rob Reiner, 1989)
    Piękna i uniwersalna komedia romantyczna z młodziutką Meg Ryan i przezabawnym Billym Crystalem. Kiedy Harry poznaje Sally nie od początku wpada w jej ramiona. Przechodząc jednak wspólnie przez wiele różnych perypetii dostrzegają, że łączy ich coś więcej niż przyjaźń. Pytanie jednak, czy ten wybuchowy duet sprawdzi się w praktyce.

R. Gosling, R. McAdams
9.Pamiętnik (reż. Nick Cassavetes, 2004)
  Kto go nie widział ten poważnie grzeszy. Jeden z najpiękniejszych i największych wyciskaczy łez, jaki kino kiedykolwiek zrodziło. Noah (Ryan Gosling) poznaje Allie (Rachel McAdams), gdy oboje są jeszcze dziećmi. Ich miłość nie może jednak przetrwać, gdyż różni ich praktycznie wszystko. Los jednak wie jak postępować z takimi przypadkami i styka młodą parę ponownie po 7 latach rozłąki.

G. Paltrow, J. Fiennes
8. Zakochany Szekspir (reż. John Madden, 1998)
   To nagrodzony Oscarem za rolę Gwyneth Paltrow film o największym dramatopisarzu naszych czasów. Młody Szekspir (Joseph Finnes) traci wszelkie siły i inspiracje, co doprowadza go do istnej rozpaczy. Na swojej drodze spotyka jednak Violę de Lesseps (Gwyneth Paltrow) i wówczas czuje, że może być wielki.W tle historii powstaje największe dzieło pisarza, Romeo i Julia.

G. Paltrow, E. Hawke
7. Wielkie nadzieje (reż. Alfonso Cuaron, 1998)
    Pierwszy film, który pokochałam z miejsca jako mała dziewczynka. Wielkie nadzieje są współczesną wariacją na temat dzieła Dickensa o tym samym tytule. Utalentowany, choć bardzo biedny Finn (Ethan Hawke) zakochuje się w dziewczynie, o której wie, że nigdy nie będzie mógł jej mieć. Dokłada jednak wszelkich starań, aby wybić się i stać się godnym Estelli (Gwyneth Paltrow).

A. Tautou
6. Amelia (reż. Jean-Pierre Jeunet, 2001)
   Jeden z najsłynniejszych francuskich filmów z doskonałą Audrey Tautou. Film opowiada o kobiecie, która nie jest w stanie przystosować się do szarej rzeczywistości, która ją otacza, dlatego ucieka zawsze w świat fantazji i rozmyślań. W tym czasie oczekuje też na miłość. Gdy się zdarza, niezdarnie próbuje sprawić, aby była najpiękniejszą i najbardziej wyczekiwaną z możliwych.

I. Bergman, H. Bogart
5. Casablanca (reż. Michael Curtiz, 1942)
   Klasyk klasyków. Podczas II wojny światowej w Casablance spotykają się niespodziewanie rozdzieleni wcześniej kochankowie - Ilsa (Ingrid Bergman) i Richard (Humphrey Bogart). Kobieta jest już jednak zamężna i oboje wiedzą, że ich miłość nie ma szansy na przetrwanie. Niespodziewane wydarzenia sprawiają jednak, że Ilsa i Richard znów zbliżają się do siebie.

A. Cornish, H. Ledger
4. Candy (reż. Neil Armfield, 2006)
    Film Armfielda to melodramat, który opowiada o miłości, którą należy poświęcić w imię jej samej. Candy (Abbie Cornish) i Dan (Heath Ledger) są w sobie szaleńczo zakochani, jednak pomimo wielu prób nie potrafią zerwać z nałogiem. Wszystkie zmagania kochanków idą pozornie na marne. Do czasu.

H. Ledger, J. Stiles
3. Zakochana złośnica (reż. Gil Junger, 1999)
    Niezwykle pozytywna i lekka komedia romantyczna rodem z liceum. Katarina (Julia Stiles) uchodzi za niezdobytą złośnicę i dlatego, aby ją zdobyć Patrick (Heath Ledger) podejmuje wszelkie środki ostrożności, aby jej nie spłoszyć. Chłopak traktuje początkowo chodzenie z  Katariną jako niemiłą konieczność, lecz później dostrzega w niej jednak coś więcej i zakochuje się bez pamięci. W tym największy jednak ambaras, aby dwoje chciało naraz.
D. Kruger, J. Hartnett

2. Apartament (reż. Paul McGuigan, 2004)
   Matthew (Josh Hartnett) poznaje Lisę (Diane Kruger) przypadkiem, lecz niczym rażony błyskawicą, od razu się w niej zakochuje . Niedługo potem dziewczyna znika, a pod nią samą zaczyna podszywać się tajemnicza nieznajoma (Rose Byrne). Przepiękna muzyka Coldplay, Broken Social Scene i Mogwai.

J. L. Trintignant,A. Aimée
1. Kobieta i mężczyzna (reż. Claude Lelouch, 1966)
   Złota Palma w Cannes w 1966 r. i dwa Oscary. Film opowiada historię dwojga dojrzałych ludzi, którzy tuż po stracie najbliższych niespodziewanie odnajdują nowe uczucie, w które boją się zaangażować. Fantastyczny Jean-Louis Trintignant i Anouk Aimée.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...