Podglądania powstają jako najlepszy sposób wypełnienia wolnego czasu. Sprawdzę, czy pisanie o filmach może przynieść tyle samo radości, co oglądanie ich. W polityce, a więc w tym, co studiuję nie znajduję nic z filmowego charakteru. Oczywiście poza abstrakcyjnością i paskudnymi charakterami.

sobota, 2 marca 2013

Podróże z FILM FORWARD

Źródło: www.sundance.org/filmforward/
   Przeglądając fanpage Sundance Film Festival na Facebooku trafiłam na bardzo ciekawą inicjatywę, którą chciałabym się podzielić.

   FILM FORWARD to powstały w 2011 r. międzynarodowy projekt filmowy, którego celem jest szerzenie porozumienia międzykulturowego, krzewienie współpracy międzypokoleniowej i uskutecznianie dialogu między różnymi narodowościami. Inicjatywa istnieje poprzez podróżowanie ekipy projektu po różnych miastach świata, gdzie pokazują oni różnego rodzaju filmy (krótko i pełnometrażowe), angażując miejscowych w warsztaty, dyskusje i prelekcje.

Film Forward w Kenii (www.sundance.org/filmforward/about/)
   Projekt powstał dzięki Sundance Institute, President’s Committee on the Arts and Humanities in partnership with the National Endowment for the Arts, the National Endowment for the Humanities oraz Institute of Museum and Library Services.

   Dlaczego właśnie film? Inicjatorzy FILM FORWARD zgodzili się, że jest to taka forma sztuki, która poprzez swoją unikalną, wizualną formę, jest w stanie opowiadać różnego rodzaju historie, nadawać im znaczenie i tym samym prowokować odbiorców do późniejszego dialogu. Co roku pomysłodawcy FILM FORWARD wybierają 8 ekip filmowych z Ameryki Północnej i zagranicy, i zachęcają ich do udania się w 4 miejsca na mapie USA i cztery poza granicami kraju. Filmowcy uczestniczą w projekcjach filmów, dyskusjach oraz warsztatach, a także prowadzą tzw. master class w różnych miejscach związanych z kulturą (muzea, uniwersytety, biblioteki, centra kultury, itd.). FILM FORWARD odwiedziło dotychczas m.in. Kenię, Maroko, Indie, oraz Francję. Całkiem fajnie byłoby gdyby zawitali też do Polski, prawda?

   W tym roku ekipa projektu zamierza odwiedzić: Waszyngton, Maine, Kalifornię,Puerto Rico, Kolumbię, Bośnię i Hercegowinę, Jordan oraz Chiny i Tajwan.

Więcej na temat projektu przeczytać można na stronie internetowej www.sundance.org/filmforward/
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...